24 Mart 2006

SEN...


İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlik bir banknotu göstererek basladi. 200 kisinin bulundugu odaya, bu parayi kim ister diye sordu ve eller kalkmaya basladi ve konusmaci bu parayi sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazi seyler yapacagim dedi.
Parayi önce burusturdu, ve dinleyicilere hala bu parayi isteyen var mi diye sordu,eller yine havadaydi. Bu sefer, konusmaci peki bunu şöyle yaparsam dedi ve $ 20 i yere atti onun üstüne basti, ezdi, pisletti ve para simdi pis ve burusuktu, fakat eller yine havadaydi ve o parayi herkes istiyordu. Ve konusmaci şöyle dedi:
-Arkadaslarim burada çok önemli bir sey ögrendiniz, burada paraya ne yaptiysam yine de önemli degil onu yine de istiyorsunuz , çünkü benim ona yaptigim seyler onun degerini düşürmedi, o hala 20 dolar .
Hayatimizda çogu kez verdigimiz kararlar veya hayat sartlari nedeniyle hirpalanir, canimiz acitilir, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz , fakat ne oldugu yada ne olacagi Önemli degil, hiçbir zaman degerimizi kaybetmeyiz, temiz yada pis, hirpalanmis yada kirilmis, bunlarin hiçbiri önemli degildir.
Seni sevenler senin ne kadar degerli olduğunu her zaman bileceklerdir, hayatimizin degeri ne yaptigimiz, veya kimi tanidigimizla degil kim oldugumuzla alakalidir.
Sen mükemmelsin, bunu asla UNUTMA!!. Her zaman elinde olanlari düşün olmayanlari degil......
alıntı..

9 yorum:

Handan dedi ki...

Unutmamak gerek gerçekten de.

ZEHRA dedi ki...

öyle...

. dedi ki...

ÇOK GÜZEL YAZI :)) PEK SEVİNDİM VALLA!! YÜREĞİNA SAĞLIK

ZEHRA dedi ki...

saol secret:)

ZEHRA dedi ki...

bu arada secret senin için yazdığımı belirtmek isterim;)

. dedi ki...

AYYYY CANIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM :) ÇOK MUTLU OLDUM İNAN! HARİKASIN!

indis l. dedi ki...

bu resme hastayım..insanın yüzünde kocaman bir gülümseme bırakıyor..

ZEHRA dedi ki...

bencede sencee:)))

Adsız dedi ki...

I love your website. It has a lot of great pictures and is very informative.
»